İlçemiz Kaymakamı Arif GÜL, 1984 yılında Elazığ’da doğdu.

İlkokulu, Elazığ Namık Kemal İlkokulu’nda tamamlayıp, akabinde 1995 yılında girdiği Elazığ Anadolu Lisesi’nden 2002 yılında, İstanbul Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına 2009 yılında, İçişleri Bakanlığı Mardin Kaymakam Adayı olarak başladı. İstanbul-Şişli ve Zeytinburnu, Mardin-Savur, Malatya-Yeşilyurt, Denizli-Babadağ ilçelerinde, kaymakamlık iş ve işlemlerini, teftişini yerinde gözlemleme ve vekaleten kaymakamlık görevleri nedeniyle bulundu. Ayrıca kaymakam adaylığı sürecinde “Hükümet Konakları” adlı tezini hazırladı. 2011–2012 yılları arasında İngiltere Canterbury Christ Church University’de İngiliz Yönetim Sistemi eğitimi ve dil eğitimi alarak çeşitli İngiliz kurumlarına inceleme ziyaretlerinde bulundu.

Yurtdışı dönüş sonrası 2012 yılı Ağustos ayında yayınlanan müşterek kararnameyle Gaziantep ili, Oğuzeli İlçesi Kaymakamlığına ve Gaziantep Havalimanı Mülki İdare Amirliği’ne atanmıştır. Bu görevlerinin yanı sıra 2012-2015 yılları arasında Karpuzatan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de yürütmüştür.

5T2B1718

2015 yılı Haziran ayında yayınlanan müşterek kararnameyle Yozgat ili Kadışehri ilçesi Kaymakamlığına atanan GÜL, aynı zamanda Bozok A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Kaymakam GÜL, üniversite yıllarında yerel bir gazetede güncel konulara ilişkin köşe yazıları kaleme almış olmasının yanı sıra, müzik alanında çalışmaları olup,  ud icra etmektedir.

SERTİFİKALARI:

Uluslararası Protokol Kuralları

Sınır Yönetimi ve Gümrük İşlemleri

Yönetim ve Liderlikte Etkinlik

 

YURTDIŞI TECRÜBELERİ:

Avusturya, Almanya, Belçika, Bosna-Hersek, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fas, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kuzey İrlanda, Macaristan, Moldova, Norveç, Portekiz, Sırbistan, Slovakya


 

2 YORUMLAR

  1. sayın kaymakamım arif gül sizin kaymakamınız olduğu için çok şanslısınız mütevazi alçak gönüllü zerre kadar kibiri olmayan bir yönetici herkesi dinler ve sorunlarına çözüm arar hepinize hayırlı uğurlu olsun.

  2. BEN İZMİR’DE YAŞAYAN,MESLEĞİ MALİ MÜŞAVİRLİK OLAN VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDE GÖNÜLLÜ GÖREV YAPAN,İZMİR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU ÜYESİYİM..SAYIN KAYMAKAMINIZ ARİF GÜL İLE (TEMMUZ/2014’TE)İSTANBUL’DA “İÇ GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN,SİVİL GÖZETİM -2 PROJESİ” EĞİTİMİNDE TANIŞTIM.ŞİMDİLERDE GÖREV YERİ OLARAK ŞİRİN İLÇENİZ DE BULUNMAKTADIR.ARKADAŞLIK,GÖREV BİLİNCİ,İDARECİLİK,İNSANA YAKLAŞIMI,MÜTEVAZİLİK VE VEFA OLARAK,SAYGI, SEVGİ VE ÖVGÜYE LAYIK BİR KİŞİLİĞE SAHİP BİRİ OLDUĞUNU,SİZLERE BİLDİRMEK BİR VATANDAŞLIK GÖREVİMDİR.ÖNCE,İLÇENİZDE İLÇENİZDE GÖREV YAPMAKTAN ÇOK MUTLU OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTERİM.SİZLERLE BİRLİKTE İLÇENİZİ GELİŞMİŞ,ÇAĞGAŞ,MODERN BİR HALE GETİRMEK,REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ELİNDEN GELEN BÜTÜN ÇABAYI GÖSTERECEĞİNE EMİNİM.SAYIN KAYMAKAM ARİF GÜL VE PERSONELİNE BAŞARILAR DİLİYOR SELAM VE SAYGILARIMI İLETİYORUM.

CEVAP VER