1. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Teknik Destek kapsamında  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na(ORAN) sunulan  ÇİFTÇİLERE İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI EĞİTİMİ projemiz değerlendirme sonucu başarılı bulunmuştur.
Proje kapsamında çiftçilerimizin iş güvenliği ve sağlığı konularında bilgi, tecrübe ve farkındalıkları artırılarak; iş sağlığı ve güvenliği riskleri öğrenilip kazaların önüne geçilecek, özellikle açık tarım alanlarında iş sağlığı ve güvenliği bilinciyle olumsuzluklar önlenerek verimli çalışma ve bunun sonucu kaliteli üretim gerçekleştirilecektir.
  1. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  hazırlanan Teknik Destek kapsamında  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na(ORAN) sunulan İDARECİLERİN YÖNETİMSEL VE KİŞİSEL GELİŞİMİ projemiz değerlendirme sonucu başarılı bulunmuştur.
Proje kapsamında ilçemizdeki okul ve bağlı kurumlarımızda görev yapan idarecilerin yönetimsel becerilerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve kamu hizmet standartlarının daha verimli uygulanması, kurumlarımızdaki insan kaynaklarının geliştirilmesi, personel ve zaman yönetiminin etkin kullanımı, protokol kuralları, güçlü iletişim becerileriyle kamu kurumu ve yerel halk arasındaki iletişimin geliştirilmesi ve sonuçları itibariyle eğitim kalitesinin artırılması amaçlanmaktadır.
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Fikret DAĞ projelerimize verdikleri desteklerden dolayı başta ORAN Kalkınma Ajansı’na ilçemiz adına teşekkür ederek, Projelerimizin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.